שמי יואל אמת. אני חבר איגוד העתונאים בסקטור האקדמי בישראל , עורך וכותב סקירות אודות תערוכות אמנות ב8 השנים אחרונות. התחלתי בכתיבה במסגרת "מגזין המושבות" שפעל בזכרון יעקב מספר שנים וערכתי את מדור האמנות. במהלך תקופה זו ראיינתי פרונטלית או בטלפון מאות אמנים בתחומים שונים וחשפתי את מקורות יצירתם ואמירתם. כתיבתי מבוקשת על ידי אמנים אוצרים ואוצרות בהיותה חיובית, חושפת ומתארת את הדינמיקה האישית שמאחורי היצירות.

את נסיוני רכשתי באופן אוטו דידקטי, ביקורים בתערוכות מכל סוג, קריאת ביקורות אודותן וכן נחשפתי לתורת פתרון החלומות של קארל יונג אשר גילה כי אותם ארכיטיפים וסמלים בחלומות של בני המין האנושי הינם בעלי משמעות זהה  מה שמביא לבסיס תת הכרתי מאוחד של כולם. ההבנה שיצירת אמנות היא תוצר דמוי חלום , של התת מודע מאפשרת לי ליישם בין היתר את כללי תורתו ופענוח של צרכים וכוחות לא מודעים של האמנים היוצרים ולהביא אל פיתחם הבנות מכוננות. עסוקי זה הוא פעילות שלא למטרות רווח ואיני גובה שכר טרחה עבור סקירותי שנעשו עלפי בחירתי ושיטתי בלבד בעין אוהדת לאמנות ולאמנים. 

אתר זה הוקם לאור דרישות ופניות של אמנים ואמניות, משרדי יח"צ ואוצרות שפנו אלי להמשך כתיבתי בנשאי אמנות זאת בעקבות סגירת אתר דה מרקר קפה הצפויה בחודש יולי 2020. האתר יזמין בהמשך אמנים ואמניות לחשיפה אישית, מונולוגים, מאמרי פררופיל ודעה בנושאי אמנות שונים. אני מחזיק בתקווה להנאה של שוחרי אמנות פלסטית לסוגיה.

במקביל לפעילותי הנ"ל אני עוסק בייעוץ להערכת ונהול סכוני ביטוח לגופים וארגונים גדולים עסוק הדורש גם כושר אנליטי וגם חיזוי מצבי סיכון עתידיים הדורשים התיחסות ופתרון. באפריל 2020 מלאו לי 75 ואני פעיל וחותר לחוויות מכוננות חדשות ומחדשות.

להתראות בארועים יצירתיים ומשמחים!

צרו קשר